ادویه, بسته بندی

پاکت کرافت

نمونه کاربرد پاکت کرافت

پاکت کرافت

پاکت کرافت چیست ؟

وقتی اسم پاکت کرافت می آید ذهن انسان به سمت کاغذهای کاهی میرود که از انها پاکت می سازند می رود .

در قدیم پاکت های وجود داشت که از آنها برای قرار دادن میوه و شیرینی و ریختن خشکبار بخصوص ریختن تخمه در انها استفاده می شود و هر وقت به قنادی  میرفتیم از این پاکت ها استفاده می شود و امروزه نایلون جایی آن را گرفته است .جنس این پاکتها از کرافت تهیه می شود .

کرافت برای اولین بار توسط یک المانی از خمیر کاغذ تهیه شد کرافت در زبان المانی به مقاومت کفته می شود و دلین مقامت بالایی این کرافت وجود ماده ی به نمام لیگنین در ان می باشد . لیگنینC۶H۱۰O۵ با این فرمول شیمیایی سبب محکم تر شدن خمیر کاغذ پس از خشک شدن می شود .لیگنین یک نوع نشاسته می باشد و مصرف خوراکی دارد . پس از اضافه کردن این ماده دنیای ساخت پاکت کرافت اغاز شد .

نمونه کاربرد پاکت کرافت
نمونه کاربرد پاکت کرافت
در تصویر بالا نمونه از کاربرد کرافت را می‌بینید از این محصول می توان انواع ساک های دستی انواع پاکت های اداری در سایز های مختلف و انواع پاکت های مخصوص بسته بندی که درب آنها  آسان باز شد یا درب ساده همراه پنجره و بدون پنجره را تولید نمود و مورد استفاده قرار داد.
از مزیت های این محصول بازیافت راحت آن می باشد و ما می توانیم به راحتی آن را بازیافت کنیم و سازگار با محیط زیست و آسیب نرساندن به مواد غذایی از مزیت های اصلی این پاکت های کرافت میباشد.

یکی از محصولات پر مصرف از این خانواده کرافت ایستاده ته کاست زیپ دار  (منظور از ته کاست شکل انتهای یا کف محصول می باشد که به صورت است که بعد از پر شدن توسط محصول به صورت ایستاده تعادل خود را حفظ می کند و تعادل بسیار خوبی دارد )می باشد این محصول به دو صورت تولید می شود

1- داخل آن داری پوشش پلاستیکی می باشد این پوشش از نایلون بسیار مقاوم شفاف و محکم پوشیده شده است و مانند یک محافظ از جداره داخلی در مقابل نفوذ هوا و رطوبت محافظت می کنند و همچنین محصولاتی که دارای عطر و بویی طبیعی یا رطوبت طبیعی هستند این خواص زمانی که درون این محصول بسته بندی می شود از بین نمی رود .

کاربرد این محصول(پاکت کرافت پنجره دار ته کاست زیپ دار ) به شرح زیر می باشد .

1- برای بسته بندی انواع ادویجات مورد استفاده قرار می گیرد

2- بسته بندی انواع سبزیجات خشک

3- بسته بندی انواع قهوه و دانه های قهوه

4- بسته بندی انواع شکلات

5- بسته بندی انواع پودرهای صنعتی و خوراکی

6- بسته بندی انواع سم.م کشاورزی

7- بسته بندی انواع بذر سبزیجات

8- بسته بندی انواع لوازم ریز صنعتی

وجود زیپ کیف یا درب اسان باز و بسته شو در این پاکت کرافت این امکان را به مصرف کننده می دهد که پس از هر بار استفاده درب ان را بسته و ارز محصول درون آن محافظت کنند .

در ادامه نمونه های از تصاویر کاربرد این محصول را می بیند

سایزهای متداول پاکت کرافت

این محصول داری سایزهای مختلفی می باشد ولی معمول ترین آن در تصویر زیر مشخص شده است .

سایزهای پاکت کرافت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *