بسته بندی, زعفران

چاپ پاکت زعفران یک مثقال

پاکت زعفران

زعفران موجود در بازار معمولاً در پاکت‌هایی بسته‌بندی می‌شوند. این پاکت‌ها معرف تولیدکننده زعفران یا محلی است که در آن زعفران تولیدشده است. پاکت‌های زعفران در وزن‌های مختلفی تولید می‌شود، اما چاپ پاکت زعفران یک مثقالی یکی از پرمصرف‌ترین پاکت‌ها است.

پاکت زعفران
پاکت زعفران
پاکت زعفران

در ایران از قدیم‌الایام زعفران در وزن یک مثقال بیشتر بسته‌بندی و روانه بازار می‌شد. زعفران به دلیل قیمت بالایی که دارد در پاکت‌های زعفران یک مثقالی که معادل ۴.۸ گرم می‌باشد بسته‌بندی و روانی بازار می‌شد و می‌شود.

پاکت زعفران معمولاً باید به صورتی طراحی و تولید شوند که زعفران به‌راحتی درون آن جای بگیرد و بتوانند آن را بر روی استندهای که به دیوار فروشگاه‌ها آویزان می‌شود قرار دهند. این استندها معمولاً از جنس کاغذ گلاسه می‌باشد و بر روی آن برش‌هایی ایجادشده است که پاکت‌های یک مثقال زعفران بر روی آن به‌راحتی قرار گیرند و از دیوار فروشگاه‌ها یا ویترین‌ها آویزان شوند و فروشنده بتواند به‌راحتی پاکت زعفران را بردارد و به مشتری‌ها ارائه دهد. معمولاً بر روی این پاکت‌ها تعداد ۲۰ عدد از پاکت‌های یک مثقال زعفران قرار می‌گیرد. کلمه مثقال از قدیم بسیار با زعفران عجین شده است.

پاکت زعفران
پاکت زعفران
پاکت زعفران

برای چاپ پاکت زعفران یک مثقال چه‌کاری باید انجام دهیم؟

مراحل چاپ پاکت زعفران به شرح زیر می‌باشد. ما آن را برای شما در این مقاله قرار داده‌ایم تا شما بتوانید به‌راحتی این کار را انجام دهید. معمولاً افراد از پاکت‌های زعفران موجود که به چاپ عمومی معروف هستند استفاده می‌کنند. این نوع از پاکت‌ها به دلیل آنکه هر فردی می‌تواند زعفران با هر کیفیتی را در آن قرار دهد و بسته‌بندی کند پیشنهاد نمی‌گردد، چون می‌تواند سبب خراب شدن نام زعفران شما گردد. پس ما آن را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

شما برای چاپ پاکت زعفران فقط کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و مراحل کار بدین‌صورت است: در اولین مرحله شما باید مدل و قالبی که برای برش پاکت مورداستفاده قرار می‌گیرد را انتخاب کنید. منظور از قالب برش پاکت زعفران یک مثقال قسمت‌هایی است که زعفران از درون آن دیده می‌شود یا قسمت‌های دیواری که باید برش بخورد و یا تا بخورد و عملیات چسب کاری بر روی این قسمت‌ها انجام گردد. پس شما بعد از انتخاب قالب باید اقدام به ساخت قالب کنید. این قالب‌ها که به آن‌ها تیغه برش‌کاری نیز گفته می‌شود برای کار شما طراحی و ساخته می‌شود. البته اگر شما تصمیم دارید در هزینه اولیه خود صرفه‌جویی کنید می‌توانید از قالب‌های موجود در مجموعه زرین پک که برای چاپ پاکت زعفران یک مثقال طراحی‌شده است استفاده نمایید و دیگر نیاز به هزینه برای ساخت قالب برش ندارید.

پاکت زعفران
پاکت زعفران

فقط کافی است بعد از انتخاب قالب‌ها اطلاعاتی که لازم است بر روی قسمت جلوی پاکت زعفران یک مثقال قرار بگیرد را آماده نمایید. توجه نمایید بهتر است یک کادر ۱۰ سانت در ۱۰ سانت کشیده و تمام اطلاعاتی که قرار است در جلوی این پاکت قرار بگیرد را بر روی آن بنویسید. این به شما کمک می‌کند که خیلی راحت‌تر و سریع‌تر عملیات طراحی چاپ پاکت زعفران یک مثقال شما انجام گردد. فقط توجه نمایید که قسمت‌هایی که دارای برش می‌باشند در آن قسمت چیزی نوشته نشود چون بعد از برش از بین می‌رود. شما سپس باید در پشت پاکت اطلاعات لازم را بنویسید. دوباره اقدام به طراحی یا کشیدن یک پنجره ۱۰ سانت در ۱۰ سانت کنید و اطلاعاتی که لازم است در پشت پاکت زعفران یک مثقال شما قرار گیرد را بنویسید؛ مانند نوع زعفران، خواص زعفران و اینکه زعفران شما از کدام‌یک از مدل‌های زعفران می‌باشد را کاملاً مشخص نمایید. مثلاً از محل تولید آن‌که مربوط به کدام منطقه از ایران است یا روش استفاده از زعفران یا می‌توانید اطلاعاتی در مورد نوع زعفرانی که در این بسته‌بندی انجام‌شده است بنویسید. به‌طور مثال بنویسید زعفران نگین و روش خشک شدن به‌صورت اتوپیا. اطلاعات دیگری که می‌تواند سبب جلب مشتری شما شود. سپس بر روی پاکت زعفران یک مثقال می‌توانید یک زمینه رنگی انتخاب نمایید که این زمینه رنگی می‌تواند بر روی پل پاکت یا قسمتی از پاکت قرار گیرد یا اگر قرار است از یک طرح یا یک نشان یا علامت و لوگوی بر روی پاکت استفاده شود آن را به‌صورت pdf آماده تا در زمان مشخص برای طراحی ارسال شود.

پاکت هل
پاکت هل
پاکت هل

پیشنهاد می‌شود اطلاعاتی که در پشت پاکت زعفران یک مثقال قرار می‌دهید یک بارکد باشد که فروشگاه‌ها بتوانند به‌راحتی با کمک این بارکد توسط صندوق‌های فروش اقدام به این کار کنند.

همچنین اطلاعاتی برای ارتباط با شما و پیدا کردن راحت‌تر شما بر روی پاکت قرار دهید. این کمک می‌کند تا مصرف‌کننده همیشه با شما در ارتباط باشد. همچنین شما می‌توانید برای چاپ پاکت زعفران یک مثقال خود از پاکت‌های ضخیم‌تر که دارای وزن بیشتری هستند استفاده نمایید. معمولاً گلاسه ۲۵۰ گرم که بر روی آن سلفون کشی شده است بهترین پیشنهاد برای این کار می‌باشد. چون باعث می‌شود که چاپ شما از کیفیت بسیار بهتر و شفافیت بهتری برخوردار باشد.

پاکت زعفران
پاکت زعفران
پاکت زعفران

همیشه سعی کنید قالب‌هایی را انتخاب کنید که زعفران درون آن دیده شود و مشتری بتواند به‌راحتی زعفران یک مثقال خود را که خریداری کرده است قبل از خرید درون پاکت ببیند. این پیشنهاد بهترین پیشنهاد ما به شما خواهد بود. توجه نماید بعد از انجام عملیات طراحی پاکت زعفران یک مثقال در مرحله بعدی، این اطلاعات طراحی و بر روی قالبی که قالب نهایی برش است قرار داده می‌شود و پس از طراحی شما می‌توانید آن را مشاهده و اگر ایراد یا مواردی باید به طراحی پاکت زعفران یک مثقال شما اضافه شود انجام شود. پس از تأیید نهایی شما این فایل آماده چاپ می‌شود. پس از عملیات چاپ و آماده شدن مرحله برشکاری توسط قالب‌های برش که از قبل تهیه‌شده است انجام می‌گردد. بعد از عملیات برشکاری عملیات چسب زنی می‌باشد. این کار توسط دستگاه چسب زنی انجام می‌شود و چسب به کمک اشعه ماورای بنفش و چراغ خشک می‌شود. در روش‌های سنتی این چسب با دست انجام‌شده ولی درروش جدید به کمک دستگاه انجام می‌گردد.

پس از چسب پاکت زعفران یک مثقال شما آماده است و شما باید فقط تنها کاری که انجام می‌دهید زعفران‌ها را درون یک نایلون که از ورود هوا به درون زعفران جلوگیری می‌کند بریزید. این نایلون‌ها مانع از بین رفتن عطر و بوی زعفران می‌شود و اصطلاحاً از کهنه شدن زعفران جلوگیری می‌کند. این نایلون‌ها معمولاً نایلون‌های مخصوصی می‌باشد که به آن‌ها ترس گفته می‌شود و از ترس برای بسته‌بندی زعفران استفاده می‌شود. شما می‌توانید این ترس را به کمک اتوهای حرارتی پرس نمایید و از ورود هرگونه هوا به درون بسته‌بندی خود جلوگیری نمایید. سپس این نایلون درون پاکت زعفران طراحی و چاپ‌شده قرار می‌گیرد.

حال پس‌ازاین مرحله شما باید تنها کاری که انجام آن‌ها را درون استند ها قرار دهید این استندها به گونه قرار گرفتند که دارای شیاری بر روی آن‌ها می‌باشد. این شیار می‌تواند به‌صورت ردیفی در هر ردیف ۱۰ عدد یا کمتر یا بیشتر باشد که معمولاً ۲۰ عددی آن مرسوم‌تر و مرغوب‌تر است. پس از چیدن پاکت‌ها درون این شیارها بسته‌بندی شما به پایان رسیده است و می‌تواند آن را به فروشگاه‌ها ارائه دهید. البته بهتر است برای آنکه کیفیت زعفران از بین نرود از یک نایلون نیز بر روی استند استفاده نمایید و آن را درون آن قرار دهید. استند شما هم می‌تواند به صورتی باشد که بارنگ پاکت شما هماهنگ بوده و یک کنتراست ایجاد نماید که این سلیقه‌ای می‌باشد و طراح ما می‌تواند بر اساس ایده شما این امکان را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *